מרבית אזורי הכשל של האיטום מתרכזים באזור הניקוז. היכולת להתמודד כראוי עם כשלים אלו השתפרה פלאים בעזרת הנקזים המתקדמים שנוצרו לפתרון הבעיות. כיום קיימים בשוק נקזים לפתרונות יעודיים, הן לאזורי איטום שונים: גגות, מרפסות, חדרים רטובים וכו', והן לשיטות האיטום השונות: איטום במריחות וביריעות ביטומניות, איטום במריחות צימנטיות, איטום ביריעות ביטומניות מסוג PVC או TPO או EPDM. בנוסף קיימים כיום אביזרים מותאמים לצנרות השונות, לגגות מרוצפים וכו'. 

נקז אנכי

נקזים אנכיים משתמשים בכוח הכבידה כדי להעביר מים במורד הנקז אל הצנרת הכללית. בבחירת נקז אנכי יש להתייחס לחומר האיטום בו יוטמע הנקז ולכמויות המים שעתידות לעבור בו. הכנסת נקז לא מתאים יכולה לגרום לכשל חמור באיטום. נקזים אנכיים מתאימים לשימוש בגגות, מרפסות גדולות, מרפסות קטנות וחדרים רטובים. יש להתאים את הנקז הן לאלמנט בו הוא מיושם והן לחומרים בהם משתמשים במערכת האיטום.

הגבהות לנקזים

הגבהות לנקזים נדרשות בכדי לתת מענה להפרשי הגבהים בין רצפת הבטון האטומה לבין פני הריצוף. הגבהות לנקזים אנכיים מוטמעים בשלב ביניים של תהליך הבנייה לאחר הנחת הבטון ולפני הנחת הריצוף. ההגבהות מיוצרות מפלדת אל-חלד איכותית להגנה מפני חלודה. בדרך כלל בהגבהות יש חריצים המאפשרים את ניקוז המים אל אזורי החלחול בנקזים.

נקז צידי

קיימים מגוון של נקזים צידיים המשמשים בעיקר לאיטום מקלחות ומרפסות: נקז צידי עם אגן ניקוז, נקז צידי למי גשם עם יריעה ביטומנית, נקז עם רשת מוטמעת לסינון חלקיקי לכלוך ועוד.

קיימים נקזים עגולים למקלחות ולמרפסות ונקזי צד המשמשים כנקזים להוצאת המים אל צינור ניקוז הממוקם בתוך מעקה המבנה.

רשת עלים לנקזים

קיימים מס סוגי רשתות המתאימים לנקזים השונים, 
רשתות פשוטות גמישות


אביזרים נילווים לנקזים

אנו מספקים מגוון אביזרים נלווים להתקנת נקזים ומניעת סתימות והצפות:

רשת עלים לנקזים: רשתות עלים מגנות על נקזים מפני כניסה של לכלוך ועלים שעשויים לסתום את הנקז ולמנוע זרימת מים תקנית. רשתות עלים עשויות פלסטיק או מתכת איכותית נגד חלודה, ומתאימות לנקזים חשופים כגון מרזבים וצינורות גשם.

מתאמי צינורות: מתאמי צינורות בכל הקטרים לקיבוע הנקזים ומניעת נזקי מים לתשתיות. המתאמים כוללים גומיות החוסמות את המעבר של מים חוזרים בצינורות. 

נשמים: אביזרים לשחרור אדים ולחות הכלואים מתחת למערכת האיטום. יישום הנשם נועד לשחרור האדים כלפי חוץ בד"כ כלפי מעלה וע"י כך מניעת נפיחויות והתנתקויות של שכבת האיטום מהתשתית.